11.10.2018_ Petrozavodskis istutati Narva alleeli

4. - 7. oktoober oli Narva delegatsioon Petrozavodskis. Delegatsiooni liikmete seas oli Narva linnapea Tarmo Tammiste, Narva Linna Volikogu liige Vladimir Mizhui ja linnaaednik Liudmila Morina. Visiit oli seotud Narva alleeli avamisega pioneeriorganisatsiooni 50. aastapäeva pargis.

Park asutati 1972. aastal. Sel aastal tähistati pioneeriliikumise 50. aastapäeva, nii et uus avalik koht sai sobiva nime. Pargi projekti üheks autoriks oli eesti arhitekt Juri Karma.

5. oktoobril toimus pargi pidulik avamine pärast ulatuslikku rekonstrueerimist, millest võtis osa delegatsioon. Narva külalised kinkisid Karjala pealinnale 11 õunaistukit ning Petrozavodski ja Narva linnapea rajasid uues pargis õunaallee.

Tarmo Tammiste sõnul arutati allee rajamise ideed selle aasta juunis Karjala pealinna linna päeval. "Mulle meeldis see idee, sest Narva ja Petrozavodski vahelised sõbralikud suhted on püsinud enam kui kümme aastat. Aastate jooksul on korraldatud palju erinevaid vahetusi ja ühisprojekte ning olen kindel, et meie suhted arenevad jätkuvalt erinevates eluvaldkondades. Meie linna sõprus Petrozavodskiga on suurepärane näide sellest, et sõprus linnade vahel võib olla mitte ainult paberil, " sõnas Tarmo Tammiste.

"Valitud territoorium on väga ilus ja hästi korrastatud koht," ütles Petrozavodski linnapea Irina Miroshnik, "alleed kaunistavad linna juba mitu aastakümmet ja meenutavad kena Narva."

Visiidi käigus kohtus Narva delegatsioon Petrozavodski linnavolikogu liikmetega ja administratsiooni töötajatega. Külalised vahetasid kogemusi mõlema linna kõige aktuaalsemate probleemide osas. Delegatsioon Narvast külastas ka eesti kultuuri kogukonda "Ochag".

Ljudmila Morina tutvus Petrozavodski linnahaljastuse töödega ning uuris linnaparke ja hoove.

Narva Linn 9.10.2018