14.09.2018_“NARVA ÖKOLOOGIA ÜMARLAUA“ LIIKMETE KOHTUMINE

Pildil on kujutatud elumaja hoov Bastrakovi tn 5, Narva.

Eelmisel reedel 14. septembril toimus Narvas järjekordne Narva Ökoloogia Ümarlaua liikmete koosolek, kus arutati elumajade hoovide haljastamisega seotud küsimusi. Kohtumisel arutleti Narva korteriühistuid toetava projekti nimega "Teie hoovi uus elu" puudutavaid detaile.

See projekt on seotud korteriühistute sisehoovide haljastusega (KT), mis järgib meie linna spordi ja laste mänguväljakute kaasrahastamise programmide näidet.

Alates 2013. aasta aprillist on Tallinnas olemas sarnane programm "Roheline õu", mille eesmärk on muuta linna elukeskkond atraktiivsemaks ja parandada elukvaliteeti.

2018. aasta suvel pakkus Narva Ökoloogia Ümarlaud ideed "Teie hoovi uus elu" projekti ja sai ühehäälse toetuse linnakolleegiumi ja elamumajanduse ja aedkonna ühistute komisjonide poolt. Koostöörühm moodustati linnavalitsuse spetsialistide kaasamisega ning juba on toimunud kaks koosolekut, et töötada välja taotluste ja kaasfinantseerimise tingimuste esitamise kord. NÖÜi liikmete kohtumisel arutati KT esindajate küsimusi ja ettepanekuid selle töörühma jaoks, sealhulgas toetuse suurust.

Programmis osalemiseks on vaja esitada linnavolikogu heakskiidetud taimede kirjeldusega skeem, koostada eelarve, esitada ostutšekkid haljastuskaupade ja -teenuste ostmise eest ning täita taotlus.Tahame juhtida tähelepanu asjaolule, et programmi "Teie hoovi uus elu" eesmärk on eelkõige kodanike kodanikuaktiivsuse arendamine ja toetamine, st elanikud peavad oma panuse oma territooriumi täiustamisse andma.

Kohtumisel jagasid mõned KT esimehed oma kogemusi kogukonna koristuste korraldamisel elumajade sisehoovides ja kõnelesid positiivselt nendega ühes majas elavate aktiivsete kodanike kohta.

Meie linnas on juba korteriühistud, kes hakkasid ise oma kohalikku territooriumi haljastama, ootamata uue programmi jõustumist - see on KT Tallinna maanteel 59 ja 61 ning Bastrakovi tn 5.

Kutsume meie linna elanikke tegema koostööd, mis muudab meie linna atraktiivsemaks ja mugavamaks ning aitab ka kodanikke tegelikult kaasata idee "Narva - Euroopa kultuuripealinn 2024" elluviimisse.