09.12.2017 Praktiline töötuba tsüklist „KESKKONNASÕBRALIKU TARBIJA AABITS“

 

Laupäeval, 9. detsembril, Narva Loome Keskuse ruumides aadressil Vabaduse 20, Narvas, toimus praktiline töötuba „Öko-toote näide: ise tehtud kosmeetiline kreem“ tsüklist „Keskkonnasõbraliku tarbija aabits“.

Üritus toimus kahe projekti raames: Rahvusvaheline projekt „People’s Parks“ ning „Narva keskkonnahariduse ümarlaua“ ühing.

Antud töötuba on meie partneriga, MTÜ Rakendusökoloogia Keskusega (Sillamäe), koostöös kavandatud seerias esimene praktiline töötuba pedagoogidele, Narva keskkonnahariduse ümarlaua“ osalejatele.

Osalejad kiitsid sellise assotsiatsiooni korraldamise otsuse heaks 11.11.2017 toimunud "Lasteaedade pedagoogide ja koolide õpetajate ökoloogide seminaril". Praktilise töötuba viis läbi Marina Janssen, mittetulundusühingu Rakendusökoloogia Keskuse esindaja.

Töötoast võtsid osa pedagoogid ning kõik, kes on huvitatud ökoloogia alaste praktiliste oskuste omandamisest ja levitamisest.

Keskkonnahariduse peamiseks küsimuseks täna on inimeste teadvuse ja tarbimisharjumuste muutumine, tarbijate võime tuvastada kauplustes olevaid kaupu, mis põhjustavad kõige vähem kahju tervisele ja keskkonnale.

Rühmatöö käigus osalejad kindla tootegrupi (kosmeetilised kreemid) näitel leidsid:

- kuidas eksitav reklaam, atraktiivne pakend või tuntud bränd mõjutab tarbijate valikut;

- kuidas tarbija saab teavet toote ohutuse kohta;

- mis on „ökoloogiline jalajälg“ ja „toote elutsükkel“, milline on tavapäraste ja ökomärgisega tähistatud kaupade keskkonnamõju;

- kuidas määrata keskkonnasõbralik toode, olles uurinud kosmeetikatoote koostist;

- mida ütleb tarbijale ökomärgis.

Osalejad analüüsisid tuntud brändi kalli kosmeetilise kreemi ning avastasid, et 50st komponendist oli 19 neist rahvusvahelise INCI-süsteemi põhjal negatiivse hinnanguga ning oma kätega valmistasid naturaalse toitva ja niisutava näokreemi kasutades vaid 4 looduslikku komponenti.

MTÜ Uus Sild koostöös MTÜ Rakendusökoloogia Keskusega kavatseb 2018 aastal viia läbi seeria töötubasid teemal „Keskkonnasõbraliku tarbija aabits“.

Meie töötubade ülesanne on aidata osalejatel muuta oma igapäevaseid harjumusi ja õpetada neid tegema teadlikku kaupade ja teenuste valikut, et igaüks meist saaks aidata kaasa keskkonna ja looduse säilimisele.

Foto siin...