10.10.2018_UUS PROGRAMM KUTSUB KAUNISTAMA NARVA SISEHOOVE

Plaanis on, et uue aasta algusest Narvas ilusate sisehoovide loomiseks hakkab tööle linnaprogramm „Teie hoovi uus elu“. Artikkel „Narva Tööline“ 9.10.2018

Esimesele Narva Ökoloogia Ümarlaua kohtumisele tuli kokku ligi 20 inimest. Foto: Sofja Boborenko

Septembris toimus Narva ökoloogilise ümarlaual kaks sündmust. Kuu alguses oli läbi viidud esimene töörühma koosolek, mille raames toimus ÖÜ istung. Viimane toimus juba kuu keskel. Kohtumine korraldati korteriühistute esindajate arvamuste ja ettepanekute kogumiseks.

Narva ökoloogilise ümarlaua nõukogu liikmed Natalya Polyakova ja Aleksander Mjasoedov jagasid infot juba tehtud tööst KT juhatuse esimeestele ja liikmetele. Nende sõnul juunikuus Ümarlaua ideed, mille tulemuseks võiksid olla ilusad ja korrastatud sisehoovid linnas, vaatasid üle ja toetasid korteri ja suvilaühistute komisjoni liikmed.

Pange tähele, et lisaks volinikele ja aktivistidele kuulub töörühma ka aselinnapea Aleksei Evgrafov ja linnakunstnik Denis Polubojarov.

Sarnaselt olemasolevatele programmidele

Eeldatakse, et uus programm sarnaneb olemasolevatele linnaprogrammidele - laste mänguväljakutele ja parkimiskohtadele ning mitmetel küsimustel on identne suurlinna sisehoovide jaoks koostatud dokumendiga. Kavas on, et kaasfinantseerimise tingimustel ühistud saavad taotleda, näiteks, lillede ja põõsaste istukite ostmise, lillepeenrate rajamise ja sisehoovi korrastamise hüvitamist (KÜ-le kuuluval territooriumil). Esialgse teabe kohaselt ei sisalda programm puude lõikamist. Maksed tehakse ainult eelarvete ja maksetšekkide esitamisel. Haljasala ja hoovide kujundamine peab olema kooskõlas kavanditega ja kinnitatud linnavalitsuse poolt.

Mitu eurot korteriühistu kohta?

Kohtumisele tulnud KÜ nõukogude esimehed ja liikmed toetasid ühehäälselt uue programmi loomise algust, osalesid aktiivselt arutelus ja esitasid mitmeid ettepanekuid. Näiteks märkisid nad, et ühistud on väga erinevad, sealhulgas nende territooriumite suurused. Kui KÜ kujutab endast kortermaja ühe sissepääsuga, siis on vaja ühte summat, kuid kui viiekorruselises hoones on 10-12 sissepääsu, siis on need täiesti erinevad kulud. Samuti olid inimesed mures kavandite heakskiitmise pärast, sest kõigil on erinevad maitsed ja majapiirkondade kaunistamiseks peab olema ühtne stiil. Natalia Polyakova tegi ettepaneku, et ökoloogiline ümarlaud töötaks välja ja esitaks erinevaid kavandeid ühistutele valimiseks, mis lepitakse kokku Narva linna kunstnikuga, ning küsimus hüvitiste ja kaasrahastamise tingimuste kohta vaadatakse töörühma koosolekul uuesti läbi. Kogu KÜ esindajatele huvi pakkuva informatsiooni saab ökoloogilise ümarlaua uudiskirja tellides. Selleks kirjutage Natalia Polyakova e-posti aadressile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koerade ekskremendid linna sisehoovidelt minema!

Alexander Mjasoedov, kes vastutab liikumise eest "Linn ja loomad", rääkis teisest algatusest - panna üles korterelamute treppikodades infolehed ja biolagunevad kotikesed koerte ekskrementide koristamiseks. Hetkel tegeletakse projekti rahastamisallika, ühistute-partnerite otsimisega, kellel on soovi selle ideega kaasa lüüa.

- On vaja kuskil alustada ja järk-järgult harjutada inimesi korda pidama. Lisaks sellele kavatseb linn jagada rahalisi vahendeid ja paigaldada igal aastal teatavat hulka spetsiaalseid mahuteid, et koguda seda tüüpi jäätmeid linnapiirkondades, ütles ta.

Korteriühistud, kes soovivad projektiga ühineda, võivad oma soovi avaldada, kirjutades sellest Natalia Polyakovale e-kirja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Sofja Boborenko